Kasa tipi koli

Kasa tipi koli genellikle yaş sebze ve meyve ürünlerinin ticaretini yapan firmalarda kullanılır. Montajsız olarak teslim edilen bu koliler küçük bir el hamlesi ile kapanarak kasa halini alır. Kasa tipi kolilerin imalatında yüksek özelliklere sahip oluklu mukavva kağıtları kullanılır. Böylelikle sert bir hal alır ve bu hali içerisinde taşıyacağı ürünlerin kolayca dağılmasını engeller.

Kolinin yan kısımlarında rahatça taşınabilmesi amacıyla el geçme yerleri bulunmaktadır. Bu sayede bir kişi iki eliyle kasa tipi koliyi rahatça havaya kaldırıp taşıyabilmektedir. Kolinin taban kısmındaysa kilit geçme yerleri bulunur, bu kilitler kolilerin üst üste istif edilmesini ve dik durmasını kolaylaştırır.

Kasa tipi koli

Kasa tipi koli

Üst üste depolanan kolilerin içindeki ürünlerin hava alması için koli üzerinde daire şeklinde hava delikleri bulunmaktadır. Bu delikler soğuk hava depolarında koli içerisinde bulunan ürünün soğuk durmasına yardımcı olur. Kasa tipi koli ambalajı soğuk hava depolarında -18 dereceye kadar dayanıklılığını korur.

Domates, patlıcan, biber, şeftali, kayısı, elma ve daha nice yaş sebze ve meyvelerin kasaları olarak kullanılan koli ambalajı geri dönüşüme tabii kağıtlardan üretilmektedir. Kasa tipi koliler yaş sebze ve meyvelerin yanı sıra et, tavuk ürünlerinin taşınmasında da kullanılmaktadır.