Oluklu Mukavva Kutu

Oluklu mukavva kutu bir ürünü paketleme yapmanın yanında içindeki ürüne prestij kazandıran bir ambalaj çeşididir. Hemen hepimiz internet üzerinden eşya alımı yapmaktayız peki bu eşyalar kargo ile kapımıza geldiğinde ilk neye bakarız?

- Tabii ki kutu ambalajına. 

Günümüz dünyasında kavramlar, eşyalar, cihazlar değişirken elbette kutu ambalaj çeşitleri de değişkenlik gösterecektir. Değişiklik göstermeye en yatkın ambalaj türü ise oluklu mukavva kutu ambalaj çeşitleridir. Bunun başlıca nedeni esnek yapıya sahip olması ve kolayca katlanıp ambalaj haline gelmesidir.

Oluklu Mukavva Kutu

Oluklu Mukavva Kutu

Özellikle internet üzerinden satışı yapılan tekli ürünler için oluklu mukavva kutu vazgeçilmez bir ambalajdır. Kutu üzerine yapılacak marka,logo baskısı sayesinde ürün ve firmanız sayısız elden geçeceği için ücretsiz bir şekilde reklamınızı yapacaktır. Çoğu oluklu mukavva kutu elden ele dolaşır, tekrar bir şekilde 2. el olarak kullanılır. Örneğin tekstil ürünü için imal edilmiş oluklu mukavva kutu işi bittikten sonra belki bir kitap saklama için kullanılabilir.

Baskılı kutu ambalaj

Baskılı kutu ambalaj

Oluklu mukavva kutular genellikle tek oluklu vasfındadır. B, C veya E dalga (mikro) oluklu mukavvalardan elde edilip kesim bıçakları yordamıyla kutu haline getirilir. Montajsız bir halde müşteriye sunulur ve kolayca kutu halini alır.

Oluklu Kutu

Oluklu Kutu